Aké je moderné detské oblečenie?

Detská výbava súvisí tiež s nakupovaním detského oblečenia, ktoré okrem toho, že musí byť kvalitné a prispôsobené tiež na ročné obdobie, môže byť tiež hravé a pestré. Pri nakupovaní detského oblečenia uprednostňujte predajne, ktoré majú širokú ponuku a oblečenie je z kvalitných materiálov, ktoré budú dieťaťu vyhovovať. Materiál a kvalita je prvoradá, pretože menej kvalitné materiály by mohli dieťatku poškodiť alebo by mu neboli príjemné. 

Čo by deťom nemalo chýbať počas celého roka?

Detské body je základom pre detský šatník, či už v zime alebo v lete. Počas zimy slúži detské body ako jedna z vrstiev pod oblečením, naopak v lete, keď je teplo, môže mať dieťatko na sebe oblečené body samostatne. Základ pre detské oblečenie tvorí detské body a v zime ešte ďalšie teplé vrstvy oblečenia.  Deťom by nemali chýbať ani čiapky, aby ochránili hlavu pred chladom a mrazom. 

Ako to je v zime s vrstvením? 

Samotné vrstvy oblečenia nie sú až tak dôležité, ako sú materiály oblečenia. Predtým než dieťa oblečiete, tak sa zamyslite nad tým, aký majú svetríky pre deti alebo nohavice materiál. Pokiaľ látka nedokáže udržať teplotu tela, tak je vrstvenie úplne zbytočné. Všetky vrstvy oblečenia sa musia ľahko vyzliekať. Nezabudnite tiež na svetríky pre deti alebo overaly, ktoré ho udržia v teple. Ak sa chystáte na prechádzku, tak do kočíka vyberte fusak, aby dieťatko bolo v pohodlí. Bavlnené detské oblečenie musí byť tiež bez nejakých pridaných škodlivých látok. 

Ako obliecť dieťa v lete?

V lete nie je dobré, ak je bábätkám veľmi teplo. Ak by bolo bábätko počas horúcich dní zbytočne navrstvené alebo v príliš teplých materiálov, tak mu hrozí prehriatie. Detské oblečenie v lete by malo byť z ľahkých materiálov, ideálne je napríklad bavlnené body, detské šortky alebo kombinácie dva v jednom. Určite nie sú vhodné svetríky pre deti alebo viac vrstiev oblečenia, ktoré je z  hrubších materiálov. Ani v lete nenechajte hlavičku bez ochrany, dieťatku postačí tenká bavlnená čiapočka alebo klobúčik. Pokiaľ je bábätko celý čas v kočíku, tak nemusí mať na hlavu nejakú ochranu pred slnkom.