Karol a jeho cesta k vysnenej práci

Karol bol čerstvo po Vysokej Škole a nedarilo sa mu zamestnať. Počas školy brigádoval v obchode farby trnava, a mohol tam ostať v podstate dokedy chcel, ale predsa len s už chcel nájsť nejakú poriadnu prácu, ideálne asi v jeho obore. To bol  ale asi ten najväčší problém, vyštudoval totiž niečo, čomu síce rozumie, ale vôbec ho to nebaví. Informatiku. Všetky počítače, internet, sieťové prvky, webové stránky, celý tento svet ho absolútne nezaujímal. Nejakú dobu si hľadal prácu v obore a na pár pozícii aj nastúpil, všade však vydržal len chvíľku. Tá práca ho ubíjala. Stál však hľadal možnosti ako si nájsť prácu, ktorá ho bude baviť v obore, ktorý vyštudoval. Snažil sa, skúšal nájsť niečo, čo by mu mohlo sedieť.

Po 5 rokoch, vystriedaní 5 pozícií si Karol povedal, že už viac nebude hľadať zmysluplnú prácu v IT smere a povedal si, že potrebuje vypadnúť, trochu pocestovať svet a prísť na iné myšlienky. Cestoval 2 celé roky. Precestoval väčšinu krajín, Európy a Ázie. Ameriku len tak okrajovo. Spoznával nové krajiny, kultúry, jedlá, jazyky. Učil sa a užíval si to, čomu sa hovorí život.

Keď prišiel domov, každý sa ho na jeho skúsenosti pýtal, každý chcel vedieť, ako sa tam mal, čo videl a čo zažil. Volali si ho rôzne kaviarne na prednášky a cestovateľské festivaly. Karol ani nevedel ako a zrazu sa stal profesionálnym cestovateľom, ktorý zdieľa svoje zážitky a skúsenosti. Po nejakom čase ho napadlo nezdieľať to len naživo, ale vytvoriť si cestovateľský blog. Youtube kanál, facebookovú stránku a instagram. Za krátku dobu mal veľa fanúšikov, followerov, ktorý ho len inšpirovali k tomu, aby cestoval ešte viac. Cestovanie za krátku dobu prerástlo v jeho vášeň, ktorá sa ešte nanajvýš stala jeho zamestnaním. Nakoniec dokonca využil aj svoje informatické schopnosti pri vytváraní si webových stránok a podobne.