Od detstva sa stretávame s názorom, že to, čo človek v pracovnom živote dosiahne je veľmi dôležité. Rodičom záleží na tom, aby sme mali dobré známky, mohli ísť na najlepšie školy a aby sme potom mali tie najlepšie práce. Podľa čoho, však vieme, ktorá práca je dobrá? V našej spoločnosti jestvuje predstava, ktorá hovorí, že dobrá práca musí mať spoločenskú hodnotu zvanú dôležitosť. Ideálne právník, sudca, lekár,vedec. Všetko sú to práce založené na náročnej intelektuálnej práci, kultivovaní intelektu a zbieraní vedomostí.
Je to však tak? A čo práca pri ktorej je dôležitejšia nejaká zručnosť? Práca s rukami. Napríklad stolár, rezbár či stavbár? Možno sa dá na nejakej veľmi abstraktnej úrovni povedať, že zachrániť život je dôležitejšie ako postaviť dom. Je však správne zovšeobecňovať? A je vôbec dôležitosť tým najlepším kritériom pri výbere práce?
Ďalší názor hovorí, že pri výbere práce, ktorá je dobrá, hrajú rolu peniaze. Čím viac dostaneš, tým lepšia práca. Potom to dopadá tak, že ľudia majú rôzne „prázdne“ práce, kde niekedy ani netušia, čo robia a prečo to robia. Čo je pre väčšinu ľudí frustrujúce a ubíjajúce. Na práci ich potom najviac napĺňa dobrá kantína a tučné peňažné ohodnotenie. Čo však z toho? Má taký život zmysel?
Nie je skôr dôležité práve to, aby sme našli niečo, čo nám dáva zmysel a napĺňa nás to? Niečo, čo nám dáva radosť a spokojnosť? Aj keby to bolo opravovanie áut? Jedna vec je nátlak spoločnosti, druhá vec je naša vlastné šťastie a spokojnosť. Prajem všetkým nech v sebe nájdeme vnútornú silu a slobodu, vzoprieť sa spoločenskému tlaku a nájsť to, čo chceme naozaj my. Prirodzene, byť za to dobre finančne ohodnotení je príjemné. Ale keď si nebudeme môcť dovoliť ten najdrahší umelý vianočný stromček a najkvalitnejšia prírodná kozmetika si v našej kúpeľni miesto nenájde, nebude to ešte koniec sveta.