Potlačená nespokojnosť

Vlado nebol nikdy mužom, ktorý by sa potreboval vyžívať v mimomanželských flirtoch, určite to nebol typ muža, ktorý sa otočí za každou sukňou. Bol skvelým manželom, dokonalým otcom a verným milencom. Preto, moment, keď Vlado podal žiadosť o rozvod, nebol veľkým prekvapením len pre jeho manželku Evu, ale aj pre celú ich rodinu a okolie.

Vlado žil v manželstve na prvý pohľad úplne spokojný, usadený život. Mal dobre platenú prácu, dve krásne deti a skvelú manželku, ktorá sa špičkovo starala o ich deti a spoločnú domácnosť. Vlado však úplne šťastný nebol. A v čom spočíval dôvod jeho nespokojnosti? Bolo to kvôli nenaplneniu v práci.

Vlado už od malého chlapca miloval prácu s drevom. Vyznal sa vo všetkých brúskach, kladivách a typoch dreva. Okrem toho bol aj technicky zdatný a napríklad stav kedy kompresor začína byť pokazený poznal už podľa zvuku. Najradšej mal, keď vyrábal brúsne kotúče. Miloval tú možnosť kreativity a ten pocit, keď mu niečo vzniká pod rukami.

Problém však bol, že Vlado pracoval v IT firme ako výkonný manažér. Nie však preto, že by chcel. Eva totiž chcela, aby sa o rodinu postaral a priniesol do domácnosti financie, ktoré ich zabezpečia tak, že im nikdy nebude nič chýbať.

To sa mu aj podarilo. Ale za tie roky práce, ktorá ho nenapĺňala sa podarilo aj to, že v ňom rástla frustrácia a nespokojnosť. V okamihu, keď deti odišli z domu a stali sa finančne nezávislé, podal Vlado žiadosť  rozvod. Eva to vôbec nevedela pochopiť, ale keďže nikdy nemala porozumenie pre jeho vášeň. Vlado vedel, že v podstate nemá na výber.

Odsťahoval sa to domu pri lese, kde mal obrovskú dielňu a začal sa venovať tomu, čo mal tak veľmi rád. Vyrábal nábytok na mieru. Sám zaobstaral celý proces od porúbania stromu až po výsledný produkt. Dnes jeho firma predstavuje stabilnú značku kvalitného nábytku.