Ako môžete využiť záhradný domček pre rodinu?

záhradný domček

Potreba náradia a jeho uskladnenie súvisí s kúpou a výstavbou záhradného domčeka, ktorý môžete využiť pre celú rodinu. Okrem toho je zahradny domcek skvelým miestom pre voľný čas a pre čas strávený s priateľmi, kedy môžete usporiadať rodinné grilovačky alebo menšie oslavy. Účel závisí od vášho výberu a rozhodnutia, umiestnenia a samotného typu domčeka.

Ako môžete porovnať drevené záhradné domčeky s inými konštrukciami?

Zahradny domcek so zrubovou konštrukciou patria k ľahším drveným stavbám, ktoré sú určené hlavne pre samotných záhradkárov pracujúcich doma. Takéto zahradne domceky sú účelovým objektom, ktorý má svoje široké využitie. Na zahradny domcek sa najčastejšie využíva smrekové drevo. Lepšou voľbou je vyzreté a sušené drevo.

Rozmery alebo kvalita spracovania?

Pre zahradne domceky je štandardný pôdorys 4×4 metre, pre ktorý by ste mali mať vždy dopredu vyhradený priestor. Pred plánovaním stavby, by ste si mali byť tiež vedomí toho, že dôležitejšia je kvalita spracovania a materiálov, než samotná veľkosť domčeka. Napriek tomu, že sú zahradne domceky malé stavby, nikdy nebudete mať problém s nedostatkom svetla vo vnútri. Na každej strane by sa malo nachádzať aspoň jedno okno, aby ste tiež mohli pravidelne vetrať a udržiavať svetlo počas dní. Miesto záhradného domčeka si môžete určiť podľa aktuálnych ponúk záhradných domčekov.

Čo môžeme pokladať za výhodné?

Medzi najväčšiu výhodu záhradných domčekov môžeme pokladať to, že sa dajú ľahko prispôsobiť prízemným mrazom, chladnému počasiu alebo vlhkej pôde. Konštrukcia domčekov sa zakladá hlavne na zemných skrutkách. Vďaka hrotu sa zapichujú do zeme, potom sa jednoducho zakrútia montážnym krížom alebo poprípade oceľovou tyčkou. Celý proces je úplne jednoduchý. Za výhodné tiež môžete považovať fakt, že pri stavaní nemusíte čakať na stvrdnutie betónu, ako je potrebné pri ostatných väčších domácich stavbách. Dopredu by ste si tiež mali odhadnúť koľko bude zahradny domcek vážiť, od jeho váhy totiž závisí tiež počet jeho skrutiek. Zahradne domceky nie sú časovo náročné, a preto vám postačí aj jeden víkend.